Приквел “армії мерців” зака снайдера: огляд фільму “армія злодіїв” від netflix

18

заку снайдеру не дали зробити власний всесвіт в рамках dc , але він цілком органічно втілює свої фантазії на платформі netflix , розширюючи межі світу ожилих мерців все новими історіями. Слідом за “армією мерців ” про пограбування казино в лас-вегасі в умовах зомбі-апокаліпсису слід передісторія одного з ключових персонажів відгримілого навесні фільму – дивакуватого німецького зломщика себастіана.

Цікаво, що в режисерське крісло подорожі дрібного банківського службовця цього разу сів сам виконавець головної ролі — маттіас швайгхефер . І від цього картина тільки виграла.

армія злодіїв ” зроблена за лекалами ” 12-ти друзів оушена “, правда з менш значним акторським складом. Крім маттіаса в касті можна виділити креолку наталі еммануель , відому за роллю міссандеї з ” гри престолів “, і стюарта мартіна , злочинно схожого на молоду версію х’ю джекмана .

Але повернемося до сюжету”армії злодіїв”. Поки в америці вирує зомбі-епідемія, а міста посипають радіоактивним попелом, в європі ще все тихо. Скромний банківський службовець себастіан веде одноманітне життя з рідкісними моментами щастя, коли він, тихо зачинившись вдома, захоплено розкриває складні замки.

Про свою одержимість сейфами і особливо роботами майстра ханса вагнера головний герой веде блог на youtube, який ніхто не відвідує, але одного разу відбувається диво. Його запрошують на змагання кращих зломщиків, а потім роблять йому пропозицію, від якого він не може відмовитися – за кілька днів розкрити три найбільш захищених сейфа світу в компанії передового загону злодіїв. Далі історія починає нестися сніговою грудкою – з гонитвами, перестрілками, зрадою і інтерполом на хвості у відважної команди. Швайгхефер грає чудово, а наталі намагається наздогнати його, в той час як інші актори служать статистами. Зв’язки з оригінальним фільмом непогано вплетені в сюжет, натякаючи на можливість випуску ще декількох відгалужень.

Хоча в “армії злодіїв” знаходиться час для романтики і ліричних переживань героїв, тут немає занадто затягнутих моментів, і фільм при двогодинному хронометражі виглядає з великим інтересом. При цьому трохи не вистачає більш детального протистояння себастіана і легендарних сейфів з більш ніж мільярдом комбінацій.

Комп’ютерна графіка, робота оператора і підібрана в тон музика надають історії потрібної динаміки. Якби це був перший епізод серіалу, я точно не відмовився б від продовження, тим більше автори залишили достатньо місця для нових пригод себастіана. Правда, тепер на території америки.

8/10