Тв з салют тв – більше ніж просто телевізор

44

Платформа салют тв, представлена цієї весни, вже з’явилася на телевізорах компаній hyundai, sunwind і bbk, а також білоруського бренду «витязь».

Платформа салют тв була створена командою sberdevices для розширення функціональності телевізора і перетворення його в розумний пристрій, за допомогою якого можна не тільки дивитися кінофільми, телеканали і відео, але і запускати ігри, слухати музику, управляти пристроями розумного будинку і додатками, використовуючи віртуальних асистентів. На додаток салют тв надає користувачам інтелектуальну систему рекомендацій відео-та аудіоконтенту, дозволяючи зорієнтуватися в численних пропозиціях телеканалів і знайти що-небудь під свій смак.

З урахуванням того, що у таких телевізорів обсяг пам’яті зазвичай обмежений через необхідність забезпечити доступну ціну, розробники реалізували в платформі механізм ротації, що дозволяє в разі необхідності переміщати невикористовувані додатки з пам’яті пристрою в хмару, щоб можна було потім завантажити їх знову.

Слід зазначити, що скористатися розумними можливостями салют тв можна буде лише при підключенні до інтернету, хоча функціональність платформи дозволяє застосовувати медіавиходи, usb – носії і т.д. Завдяки розумним мультимодальним смартапам – додатків з каталогу, телевізором можна управляти за допомогою пульта дистанційного керування або віртуального пульта в додатку салют. Крім того, платформа повністю адаптована під голосове управління. Три інтелектуальних віртуальних асистента-ощад, афіна і джой-дозволять управляти допомоги голосових команд додатками і пристроями розумного будинку, а також дадуть відповідь на будь-які питання, познайомлять з прогнозом погоди, курсом валют на біржі, останніми новинами і т.д. За допомогою віртуальних асистентів можна записатися на прийом до лікаря, замовити продукти в сервісі швидкої доставки, зробити покупку в інтернет-магазині або забронювати столик в ресторані. При цьому розумний асистент сам подзвонить в сервіс і надішле користувачеві повідомлення про виконання запиту.

Вбудований сервіс платформи салют тв забезпечить доступ більш ніж до 240 каналів, включаючи 20 безкоштовних. Користувач також зможе підключити супутникові та антенні тв-канали або звернутися до мультимедійних сервісів-крім okko в салют тв можна знайти і інші онлайн-кінотеатри, де знайдеться величезна кількість фільмів і серіалів. Завдяки функції layer, яка за допомогою технологій комп’ютерного зору розпізнає локації, акторів, одяг героїв в кадрі, можна буде знайти і придбати схожі речі в інтернет-магазинах партнерів. При цьому в тб з салют тв є навіть браузер.

Для любителів музики є додаток ощадзвук, що забезпечує доступ до каталогу з більш ніж 50 млн треків. А за допомогою функції “покажи текст” можна подивитися текст пісні.

Всього в каталозі додатків їх вже більше 1000, і їх кількість постійно збільшується. Любителям ігор припаде до душі сервіс хмарного геймінгу sberplay, який представляє можливість без консолі або потужного комп’ютера грати в тисячі популярних ігор. Ігри запускаються на віддалених серверах, а на телевізор транслюється зображення в hd‑якості. При цьому сервіс забезпечує можливість гри не тільки в звичні аркади, а в повноцінні так звані «важкі» ігри, доступні для ігрових пк. І зовсім немає потреби в фізичному геймпаді, так як в додатку салют є віртуальний. Геймпад, тому не обов’язково мати справжній, хоча до телевізора підійде будь bluetooth-контролер.

Розробники платформи подбали і про маленьких користувачів. За допомогою «дитячого режиму», що запускається в додатку салют, блокується весь «дорослий» контент, а також можливість здійснювати платежі, оберігаючи батьків від випадкових транзакцій. При цьому для маленьких глядачів платформа салют тв пропонує великий перелік цікавого і корисного контенту, включаючи інтерактивні ігри та додатки, освітні відео – та аудіозаписи, казки, вірші, колискові, мультфільми. Віртуальні асистенти готові дати розгорнуту відповідь на будь-який, найнесподіваніший дитяче питання. Вони також допоможуть доставити питання дітей відомому автору науково-популярних проектів іллі колмановському.