Google Маркер

481

Google Маркер – микроразметка сайту

Всім привіт!

Як і обіцяв у попередній статті, сьогодні поговоримо про структурованих даних (микроразметка сайту). Але тут не буду вдаватися в подробиці схем микроразметок сторінок сайту, а поділюся черговий розробкою Google, яка полегшує життя тих, хто вирішив зайнятися самостійною просуванням сайту.

Google Маркер

Google Маркер – це досить важливий і корисний інструмент для SEO оптимізаторів. За допомогою нього ми можемо представляти Google-ботам інформацію зі сторінок нашого сайту більш детально, в микроразметке даних. Причому, особливих навичок програмування і верстки вам для цього не потрібно, все робиться з допомогою миші. Результатом даних маніпуляцій стане підвищену увагу до інформації на вашому ресурсі в пошуковій видачі Google. Так, до жаль, тільки для Google, це на мій погляд єдиний мінус даного методу. І ще, Google Маркер працює тільки на відкритих і проіндексованих сторінках ресурсу. Якщо для входу на сторінку сайту потрібно вводити пароль, то створити розмітку даних не вийде. Ну, на цьому про сумне закінчимо. Переходимо безпосередньо до вивчення самого “пацієнта”.

Що ж може Google Маркер

З’явився Google Маркер, як інструмент для вебмайстрів дозволяє здійснювати мікророзмітку даних на сайті, ще в грудні 2012 року, а з лютого 2013 став доступний російською мовою. За допомогою Google Маркера можна розмічати “списки заходів”, якщо такі у вас є (назва заходу, місце, дата і т. д.). В результаті ви отримаєте розширений сніппет Google з відображенням цієї інформації:

Google Маркер - Сведения о мероприятиях

Які дані підтримує Маркер

За допомогою Google Маркера ви можете здійснювати мікророзмітку наступних даних:

  • Статті
  • Відомості про заходи
  • Відомості про компанії з фізичною адресою
  • Ресторани
  • Товари
  • Програми
  • Кінофільми
  • Телесеріали

Рекомендую до прочитання: Інформація для початківців оптимізаторів

Тобто всі, існуючі на даний момент часу мікроформати.

Як розмічати сторінки

Щоб почати користуватися Маркером, ви повинні бути зареєстровані на Google і ваш сайт повинен бути доданий в інструменти для вебмайстрів. Якщо все вже зроблено, то сміливо заходимо в управління потрібним сайтом, там ліворуч у Панелі інструментів сайту, переходимо Інтерфейс пошуку – Маркер. З’явиться безпосередньо сам інструмент для мікророзмітки даних. Зверху дві вкладки “Огляд” і “Про Маркер”. “Про Маркер” можна почитати, зайвим не буде.

Google Маркер - страница

Після ознайомлення з наданою інформацією сміливо натискаємо на червону кнопку праворуч “Почати виділення”. З’явиться віконце, в якому потрібно ввести адресу сторінки сайту, яку ви плануєте розмічати, вказати тип інформації розміщений на цій сторінці мій вибір припав на Статті) і вибрати, тільки для цієї сторінки використовувати дану схему мікророзмітки або для всіх схожих (я вибирав тільки для певної сторінки).

Google Маркер - выбор страницы сайта

Натискаємо “Ок” і переходимо до останньої частини – Микроразметке інформації. Там, як і скрізь до цього, все дуже просто. Виділяєте мишею потрібний елемент і в випадаючому меню вибрати для нього відповідну назву. Праворуч, в “Елементах даних”, у вас будуть з’являтися зазначені вами фрагменти.

Google Маркер - разметка страницы

Після того, як ви відзначите всі потрібні елементи, натискаємо кнопку “Опублікувати” і переходимо до микроразметке наступної сторінки.

Ну, ось ніби і все, що я хотів сьогодні написати. З розміткою кількох схожих сторінок я не практикував, але думаю, що там все так само просто і зрозуміло. Всім удачі в нашій нелегкій справі!

[stextbox id=”warning”]Підписуйтесь на оновлення мого блогу, що б бути в курсі виходу нових постів[/stextbox]