Довга стаття: добре чи погано?

523

Всім привіт! Сьогодні розміщую статтю-опитування вашої думки про довгих статтях в інтернеті.

З кожним роком користувачі мережі Інтернет стають все більше і більше. Не дарма ж у мережі так популярні всякі дурні короткі відеоролики, фото і просто картинки. Для того щоб розважити себе, досить просто відкрити очі, не треба напружувати мозок читанням. Все, де більше тексту, ніж 2 пропозиції, уникається і ігнорується. Я кажу про підростаюче покоління та його ставлення до читання. І на мій погляд це сумне видовище.

З одного боку, це логічно. Адже Інтернет – це місце, де інформація постійно оновлюється кожну секунду з’являється щось нове і цікаве, і витрачати час на читання довгої статті не зручно. З іншого ж, люди все-таки ліниві істоти і читати щось масштабне їм просто лінь.

Єдиний, мабуть, фактор, який би все ж спонукав користувача на читання довгої статті – це стиль її написання і зовнішня привабливість для читача. Що логічно, якщо тобі щось подобатися ти це робиш. Сподобалася стаття – ти її читаєш, не важливо, яка вона за обсягом. Однак тут є ще один нюанс.
Важливо щоб довга стаття зацікавила користувача з самого початку, буквально з першого абзацу або навіть із заголовка. Адже саме з нього користувач починає. Якщо подобатися початок, значить, є шанс, що читач все ж дійде до кінця вашої статті, що власне нам і потрібно.

Наприклад, є у нас величезна стаття, яка роз’яснює про те, як оптимізувати сайти під новий алгоритм Google mobile-friendly. Ясна річ, що в такому випадку, коли стаття є інструкцією, шанс на те, що її прочитаю повністю куди більше. Адже це необхідно, для того щоб добитися результату. Однак крім стандартної оптимізації тексту під пошукові системи, не буде зайвим провести ряд і інших заходів, наприклад, спрямованих на поліпшення репутації в інтернеті.

Рекомендую до прочитання: Що таке сніппет в пошукових системах?

Таких як, правильна і зручна структура тексту. Довга стаття обов’язково повинна бути розбита на абзаци, так само бажано використовувати списки. Не буде зайвим, я б навіть сказав – обов’язково, вставляти в тексті заголовки, позначаючи тим самим важливі частини тексту. Само собою не варто забувати про те, що на перший план слід винести найцікавіше, щоб користувач відразу зрозумів, що його буде чекати в процесі читання.

Не дивлячись на все те, що я тут написав. Користувачі все одно воліють короткі статті. А це означає, що якщо ви володієте майстерністю укладати найважливіше та найцікавіше в невеликий обсяг тексту, то ціни вам немає.

Поділіться своєю думкою на цю тему в коментарях.