10 порад по оптимізації блога

471

Налаштування WordPress блогу

Всім привіт! По собі знаю, що на модернізацію блогу, зазвичай, часу катастрофічно не вистачає. Найчастіше, коли ми піклуємося про зміст блогу, у нас вже не залишається часу зробити що-небудь ще. Але це не означає, що ми повинні здатися. Як правило, у людей, які ведуть блоги у інтернеті, є розуміння того, яким повинен бути блог з технічної точки зору і якщо ви розділите свої завдання на невеликі частини, то будете здивовані, скільки всього можна зробити для налаштування WordPress. Далі, в цій статті ви знайдете 10 двохвилинних рад по налаштуванню, які допоможуть покращити ваш блог.

1. Створіть чарівний заголовок.

Більшість читачів судять публікації з назвою. Варто просто додати прикметники, цифри або просто перефразувати заголовок, і ви помітите результат. Наприклад:

 • Старий заголовок: Ефективне використання твіттера
 • Новий заголовок: Шість порад про використання твіттера, щоб заощадити час

Не важко здогадатися, який заголовок приверне більше уваги, хоча обидва описують один і той же текст.

2. Посилання на іншу публікацію.

У вас напевно є нудні публікації, які навряд чи хто-небудь бачив. Приділіть цьому 2 хвилини часу і посилайтесь на нього з більш цікавих записів. Також ви можете посилатися на старі публікації в нових текстах. Наприклад, ви вирішили заглибитися в якусь тему, після першої публікації або стара тема вже не актуальна.

3. Оновіть інформацію «Про блог»

Коли в останній раз ви оновлювали опис? Якщо ви такий же, як більшість блогерів, то останній раз ви оновлювали його в момент створення… а це, можливо, було давним-давно. Пробіжіться по опису прямо зараз. Напевно там що-небудь застаріло. Пошукайте:

 • Біографічні деталі, відновлення і тд.
 • Інформація про ваших послугах і продуктах – може, потрібно прибрати старе або додати що-небудь нове.
 • Посилання на кращі пости.
 • Ваші досягнення (грамоти, сертифікати, дипломи)

Рекомендую до прочитання: чи Варто створювати сайт?

4. Додайте свої фотографії (в сенсі зроблені вами)

Фотографії можуть стати найкращим способом залучення публіки, так як вони допомагають побачити особистість, що ховається за словами (текстом). Ви зробили вдалий кадр (не обов’язково це фотографія вас коханого), додайте його в текст на сторінці, що підходить за змістом. Це не тільки поліпшить текст візуально і розташує користувача для подальшого вивчення, але і ПС будуть краще ранжувати ваші статті з унікальними фотографіями.

 • Ви навіть можете використовувати фотографії в якості заголовка.
 • Фотографії допоможуть оживити ваш профіль та залучити людей.

5. Видаліть віджет з бічної панелі.

Найчастіше, бічні панелі безнадійно нагромаджені. Читачам доводиться напружуватися, щоб знайти те, що їм потрібно ( наприклад, підписка на блог або посилання на ваш профіль в твіттері). Подивіться на вашу бічну панель, знайдіть той віджет, без якого можна обійтися і видаліть його. Підказка:

 • хмари тегів,
 • маленькі календарі
 • погода
 • курси валют

та інше – не найважливіше, що потрібно знати вашу читачеві.

6. Не ігноруйте коментарі

Навіть якщо їх дуже багато, витратьте 2 хвилини і знайдіть той коментар, який вимагає негайної відповіді. Або позбавтеся від спаму в коментарях, який попав на вашу сторінку. Питання, що залишилися без відповіді, спам – все це тільки відштовхне людей від вашого блогу. Може здатися, ніби вам немає діла до блогу або він просто занедбаний. Якщо вам важко відстежувати все це, ви можете закрити коментарі до публікацій старше місяця. Також можна закрити коментарі до опису («Про блог»). Так вона не буде виглядати нагроможденной.

7. Додайте більше інформації в контактах.

Деякі блогери залишають тільки контактну форму, не думаючи про те, що деякі користувачі захочуть зв’язатися з ними іншим шляхом. В залежності від того, чим ви займаєтеся не обов’язково залишати свій номер телефону, але в будь-якому випадку було б непогано додати наступне:

 • Адреса електронної пошти (не всі користувачі довіряють контактною формою)
 • Посилання на ваші профілі в соціальних мережах (найчастіше, людям простіше написати вам у Фейсбуці, ніж де-небудь ще)
 • Інформацію про те, який із способів зв’язку найзручніше для вас.

Рекомендую до прочитання: Безкоштовні способи просування сайту

8. Додайте фразу «був згаданий» або «як сказано в»

Якщо ви вже блогер зі стажем і вас згадували в інших блогах або брали у вас інтерв’ю, читачі повинні про це знати. Ви можете розмістити це в (на) бічній панелі, таким чином ви додатково підвищити авторитет серед читачів свого блогу.

9. Виправляйте помилки.

Помилки бувають у кожного блогера, але вони не допоможуть створити гарне враження. Наявність яких-небудь помилок каже читачем про вашу непрофесійності і про те, що ви не уважні до маленьких, але важливих деталей. Уважно прочитайте всі публікації вашого блогу і виправте всі помилки, які зможете знайти. Якщо ви впевнені, що в текстах немає помилок, то подумайте, що можна поліпшити, додайте зображення або відео.

10. Додайте «Заклик до дії»

Легко просто поставити крапку, закінчуючи публікацію, але таким чином ви втрачаєте відмінну можливість. Залиште своїм читачам підказку – «заклик до дії», наприклад:

 • Залиште коментар
 • Поділіться цією публікацією в соц мережах
 • Прокоментуйте цю публікацію в соц мережах
 • Використовуйте це в бізнесі або в житті
 • Пропозиція/посилання на більш ранню публікацію на цю (або близьку) тему
 • Пошліться на подібний товар або послугу в вашому блозі

Або ще які-небудь заклики.

Додавання цих фраз-закликів не займе більше 2 хвилин, але принесе чимало користі. Що з цих порад використовуєте ви? Може у вас є ще якісь двохвилинні поради? Розкажіть про це в коментарях.