Mercedes показала діючу систему керування автомобілем силою думки

71

Для тих, кому ручне управління, текстові і навіть голосові команди здаються технологіями минулого, команда mercedes приготувала альтернативне рішення. На виставці iaa mobility 2021, що проходить в мюнхені з 7 по 12 вересня, бренд продемонструє систему, що дозволяє управляти функціями автомобіля силою думки.

Techradar.com

Німецька компанія інтегрувала інтерфейс мозок-комп’ютер (bci) в концепт-кар mercedes-benz vision avtr — відвідувачі зможуть протестувати технологію управління бортовим комп’ютером автомобіля силою думки.

Вперше модель vision avtr була представлена на виставці ces в 2020 році. Тоді mercedes показала можливість ідентифікації водіїв по їх серцебиттю і» патернам ” дихання. Уявне управління є черговим інтегрованим рішенням.

Технологія вимагає носіння гарнітури з неінвазивним інтерфейсом, оснащеної електродами, прикріпленими до потилиці. Інтерфейс зчитує мозкову активність, яка переводиться в команди.

За даними mercedes «» після короткого процесу калібрування”, що займає близько хвилини, кожен зможе виконувати певні дії в машині, не торкаючись до кнопок або інших елементів управління.

Користувачі повинні фокусувати увагу на конкретних світлових точках цифрової панелі, а система за допомогою інтерфейсу визначає, на який з них воно фокусується.

За даними mercedes, пристрій вимірює нейронну активність в корі головного мозку в режимі реального часу. Аналіз даних дозволяє визначити, на яких точках користувач фокусує увагу. Чим сильніше уявна концентрація, тим вище нейронна активність. В результаті система активує прив’язану до конкретної точки функцію.

Хоча робочий прототип системи вже існує, в mercedes дають зрозуміти, що система для комерційного застосування з’явиться ще дуже нескоро. За словами представників компанії, не варто чекати появи уявного управління вже завтра — але тепер воно перестало бути науковою фантастикою.