Влада китаю посилить контроль за безпекою електромобілів

25

На тлі збільшення числа інцидентів з електромобілями, включаючи самозаймання і відмови гальмівних систем, в китаї прийнято рішення посилити контроль за транспортом на нових джерелах енергії.

Bloomberg.com

Проект керівництва з контролю випустило сьогодні міністерство промисловості та інформаційних технологій. Виробники подібного транспорту будуть зобов’язані посилити системи моніторингу безпеки. Крім того, буде потрібно приділити більш пильну увагу системам контролю якості, починаючи від розробки дизайну і тестування до перевірки ланцюжків постачальників.

В рамках запропонованих змін автовиробникам доведеться організувати цілодобову систему реагування на інциденти. Ті виробники, чиї машини регулярно з’являються в зведеннях про інциденти і ті, хто ухиляється від регулярних перевірок, можуть привернути більш пильну увагу регуляторів. Покаранням може стати як виключення з програми урядового субсидування, так і призупинення виробництва.

Проблеми на кшталт загоряння акумуляторів, відмов гальм, несподіваної втрати потужності або механічних дефектів останнім часом серйозно впливають на купівельні переваги. Наприклад, в ході став вірусним квітневого інциденту в ході автовиставки в шанхаї жінка піднялася на електромобіль tesla і влаштувала скандал, звинувативши виробників у відмові гальмівної системи, ледь не закінчився смертельним інцидентом. Спочатку компанія відмовилася аналізувати дані електромобіля власниці, але врешті-решт в tesla вибачилися і надали постраждалій детальні відомості про інцидент. Незабаром після цього компанія оголосила про плани побудувати окремі локальні центри для зберігання і обробки зібраних в китаї відомостей.