Що таке Тіц?

504

Що таке тіц? Цим питанням задається будь-який початківець веб-майстер. Дана абревіатура розшифровується, як тематичний індекс цитування. Це один з найбільш важливих показників рейтингу сайту. Він показує ступінь авторитету зовнішніх факторів Інтернет-ресурсу з точки зору пошукової системи Яндекс. А у Google, до речі, це відображає так званий PageRank.

Як розраховується тіц?

ТІЦ визначається за допомогою аналізу зовнішніх посилань на зазначений ресурс. Багато залежить від їх якості. Передається вага зовнішніх посилань полягає в схожості тематики ресурсу, який посилається на ваш сайт.

При цьому варто знати, що Яндекс не враховує посилання з:

 • інших сторінок ресурсу;
 • ресурсів, не проіндексованих Яндексом;
 • різного роду форумів;
 • дощок оголошень;
 • не модерованих каталогів;
 • різних мережевих конференцій;
 • сайтів, які розташовані на безкоштовних доменах і хостингах, описи яких в Яндекс Каталозі немає.

До речі, на думку досвідчених веб-розробників намагатися передбачити або розрахувати тіц свого сайту самому – справа безперспективна. Краще спрямувати свої зусилля на те, щоб наростити посилальну масу з сайтів, що мають подібну тематику з вашим проектом. Тоді незабаром ви виявите, що індекс цитування вашого ресурсу впевнено зростає.

Не забувайте і про те, що на ранжування ресурсів в пошуковій видачі тіц не впливає. Він лише ранжує веб-ресурси тільки в конкретних розділах Яндекс Каталогу.

Часто оновлюється тіц

Раніше тіц змінювався кожну тиждень або кілька разів в місяць, але зараз це відбувається набагато рідше. Якщо тіц сайту надто довго не росте, хоча робили для цього якісь зусилля, зверніть увагу, коли був останній апдейт Яндекса. Відслідковувати це можна тут, наприклад.

Як дізнатися тИЦ

Ой, взагалі легко! :) Різними способами. Можна, наприклад, ось тут-код кнопки отримати (від Яндекса). Можна через Яндекс Каталог, перейшовши за таким URL http://search.yaca.yandex.ru/yca/cy/ch/domen.ru/ (замість domen.ru треба ввести адресу вашого сайту). Або через сервіс pr-cy.ru. Або, як це роблять, мабуть, більшість більш-менш досвідчених SEO-оптимізаторів, встановити спеціальний плагін для браузера (як це зробити – тема окремої статті).

Рекомендую до прочитання: Внутрішня SEO оптимізація сторінки

Ще є купа способів, користуйтеся пошуком, щоб їх дізнатися.

Як же наростити тіц?

З допомогою великого тіц люди заробляють великі гроші, продаючи посилання. Тому це, напевно, самий цікавий питання, повністю розкрити який можна тільки в окремій статті (раз стаття, два стаття, три стаття), але базові поняття про це я дам прямо тут.

Щоб підняти тіц сайту, треба зробити одне – отримати якомога більше тематичних посилань. Подумайте, як можна це зробити… Можна банально закупитися вічними посиланнями в GoGetLinks і MiraLinks, наприклад.

А ось кілька порад для “бомжів” (ну, для тих, у кого бабла немає): ;)

 • Насамперед, робіть сайт для людей, а не для пошукових систем. Це означає, що ваш сайт повинен бути наповнений цікавим унікальним контентом. Причому він повинен бути унікальним (як перевірити текст на унікальність) не тільки з точки зору пошукових систем, але і з точки зору відвідувачів, які будуть заходити на ваш сайт. Тоді про нього будуть говорити, посилатися, а тИЦ буде рости і рости.
 • Обмінюйтеся посиланнями з іншими сайтами, тематика яких схожа з вашою. При цьому обов’язково звертайте увагу, чи враховується вага цього сайту Яндексом і те, який тіц вже має цей ресурс, скільки сторінок в індексі, вік і так далі.
 • Не варто використовувати для нарощування тИЦ заборонені методи, так зване «чорне SEO». Це може спричинити з боку Яндекса найсерйозніші заходи – від повного обнулення значення тіц до повного бану всього сайту. Це навіть не тільки для “бомжів”, це для всіх новачків. Адже якщо людина досвідчена, він знає, що робить, вірно?
 • Допоможе в цьому питанні ретельне вивчення Ліцензії на використання пошукової системи Яндекс. Не порушуйте положень цього документа, адже виведення сайту з бана – справа трудомістка і тривала, воно може відняти у вас навіть кілька місяців, але легше буде взагалі створити новий веб-сайт. Якщо вам прийде в голову спробувати чорні методи накрутки ТІЦ, подумайте про можливі наслідки.

  Рекомендую до прочитання: Карта сайту sitemap.xml

  P. S. Ось. Тепер ви знаєте, що таке тИЦка. Його ще називають «пузо». ТИЦ 0 – худющий, пуза немає, тіц 10 – худий-худий, 100 – товстун такий невеличкий кругленький, 1000 і більше – жирдяй :) Як-то так. А який тіц вашого сайту/сайтів, блогу/блогів.