Перші тести core i5 – 11600k і ryzen 9 5950x в windows 11 — гірше windows 10 в ряді ігор і додатків

53

Кілька годин тому відбулася знаменна подія, гаряче очікуване комп’ютерним співтовариством — компанія microsoft явила світу нову версію своєї операційної системи, що отримала назву windows 11 і принесла цілий ряд нових функцій і можливостей.

Джерело зображення: microsoft

Втім, на тлі новин про падіння ігрової продуктивності в windows 11 не всі користувачі зважаться на установку нової версії ос, а віддадуть перевагу спочатку вивчити всі «підводні камені», тим більше що фахівці ресурсу computerbase вже провели ряд тестів, не забувши поділитися з громадськістю їх результатами.

Перша тестова система включала в себе настільний процесор intel core i5-11600k, материнську плату на базі чіпсета z590 виробництва asus, відеокарту nvidia geforce rtx 3070, оперативну пам’ять ddr4-3200 загальним об’ємом 16 гбайт і твердотільний накопичувач з інтерфейсом pcie 4.0.

Виходячи з результатів тестування, рівень продуктивності в windows 11 в порівнянні з windows 10 не вражає: у ряді прикладних додатків і бенчмарків нова версія ос демонструє практично однакові результати в порівнянні зі своєю попередницею, а в деяких ігрових додатках навіть відчутно програє.

Схожа картина спостерігається і з тестовою системою, оснащеною десктопним процесором amd ryzen 9 5950x, материнською платою на основі набору системної логіки b550 і відеоадаптером amd radeon rx 6900 xt: в тестових пакетах і додатках результати windows 11 і windows 10 вельми схожі, а в іграх стара версія ос виглядає більш переважно.

Крім того, фахівці джерела провели попередній тест з використанням процесора amd ryzen threadripper 3970x і відеокарти nvidia geforce rx 3080 ti: в прикладних завданнях, бенчмарках і ряді ігор windows 11 боролася з windows 10 зі змінним успіхом, не надто відстаючи або випереджаючи свою попередницю, але в парі дисциплін, а саме в f1 2020 і 3dmark time spy, відставання було досить велике.

А ось робота з дисковою підсистемою в windows 11 реалізована набагато ефективніше: так, в тесті crystaldiskmark 8 твердотільний накопичувач seagate firecuda 530 об’ємом 2 тбайт в новій версії ос продемонстрував досить високий рівень продуктивності в порівнянні зі своїми досягненнями в windows 10.

Windows 10 21h1

Windows 11 21h2

Джерело зображень: computerbase

Підводячи підсумок, можна відзначити, що в разі відсутності необхідності в негайному оновленні ос до windows 11 використання windows 10 в осяжному майбутньому буде більш доцільним, хоча подальші оптимізації драйверів і вихід нових поколінь процесорів, ймовірно, можуть схилити чашу терезів на користь нової версії ос.