Потужну утиліту для інтерактивних шпалер портували на android. Тестую wallpaper engine

36

На комп’ютерах з windows вже давно існує програма wallpaper engine. Вона дозволяє створювати або встановлювати на робочий стіл інтерактивні шпалери, які можуть реагувати на курсор миші, програється музику і час доби. Програма поширюється через steam і за весь час її існування в «майстерні» цифрового майданчика накопичилося багато призначеного для користувача контенту. Тепер його можна використовувати і на смартфонах під управлінням android.

Потенціал розкривається тільки при підключенні до пк

» з коробки ” wallpaper engine на android не вміє майже нічого-доступно тільки кілька стандартних живих шпалер і установка gif-файлів або відео. Вся функціональність програми розкривається при синхронізації з пк-версією утиліти.

Для цього треба запустити wallpaper engine і на windows, і на android. Далі виконати послідовність дій.

1. З пк відкрийте розділ “мобільні пристрої”.

2. Натисніть кнопку “підключити новий пристрій”.

3. В цей час зі смартфона відкрийте розділ «додати».

4. Натисніть кнопку “зв’язати з комп’ютером”.

5. Виберіть потрібний пристрій і введіть пін-код, який відображається на пк.

Після цього можна швидко відправляти контент з «майстерні» на смартфон. Для цього достатньо в пк-програмі клікнути по потрібних шпалер і натиснути кнопку «відправити на …». Зазначу, що android-додаток в цей момент має бути відкрито. Якщо такої кнопки немає, то ці шпалери не підтримуються.

Шукати новий контент можна тільки з пк через додаток wallpaper engine або «майстерню steam».

Фішки і обмеження на android

Натисніть для відтворення gif-анімації

Одна з особливостей wallpaper engine на android — ефект паралакса (зміщення шпалер при нахилі смартфона). На цьому все фічі мобільного додатку закінчуються і починаються обмеження. На android не можна встановити багато популярних шпалери, що реагують на час доби, звук або торкання екрану – вони просто не адаптовані. Є свіжі заставки, які все-таки підтримують інтерактивність на смартфонах, але таких мало.

Налаштування та робота

Установка шпалер відбувається просто:

1. Виберіть вподобані шпалери;

2. Налаштуйте за бажанням швидкість відтворення, положення і навіть відображення деяких елементів (останнє доступно не скрізь);

3. Застосуйте і виберіть, куди їх встановити: на робочий стіл, екран блокування або скрізь.

Після цього не доведеться вибирати місце установки — всі наступні шпалери будуть автоматично замінювати попередні.

Натисніть для відтворення gif-анімації

Оптимізовані шпалери працюють плавно і не гальмують систему, але повнорозмірні і нестиснуті заставки можуть знизити продуктивність дуже сильно — почнуться помітні подлагивания при перегортанні столів і відкритті шторки. Вплив на акумулятор є, але невелике. Згідно зі статистикою в налаштуваннях, за 24 години wallpaper engine відняв всього 5% заряду. В налаштуваннях програми можна обмежити fps і включити зупинку руху в режимі енергозбереження.

Стиснути заставку можна при відправці її з комп’ютера – на вибір дається кілька конфігурацій: вихідна якість, урізане в 2 рази і пререндерінг зі зменшеними в 4 рази текстурами і відключеним взаємодією. Є окремий пункт, що оптимізує піксель-арт.