Райхон

559

Райхон (узб. Rayhon, справжнє ім’я — Райхон Отабековна Ганієва, узб. Rayhon Otabekovna G’aniyeva) (нар. 16 вересня 1978 року) — українська співачка і актриса. Заслужена співачка Республіки Узбекистан. Ще будучи дитиною, брала участь у різних вокальних і танцювальних конкурсах, в школі також брала участь у різних художніх виступах. Райхон прославилася після випуску альбому «Бахтли Буламан». Шанувальники люблять співачку і обожнюють її сольні шоу-концерти. Вважається найвпливовішою співачкою Узбекистану. Співпрацювала з такими знаменитими артистами, як Тохир Содиков, Рашид Халіков, Лола Юлдашева, і багатьма іншими. Райхон Ганієва народилася 16 вересня 1978 року в Ташкенті (Узбецька РСР). Батько — Отабек Ганієв — відомий артист кіно, онук великого кінорежисера, засновника узбецького кіно Набі Ганієва. Мати — заслужена артистка Узбецької РСР — Тамара Шакірова.

Талант Райхон Ганієвій визначився дуже рано. Вона любила малювати, співати, танцювати. Було вирішено віддати дівчинку вчитися в музично-художню школу мистецтв для обдарованих дітей. Райхон успішно закінчила її в 1996 році по класу фортепіано. Але ще будучи ученицею 9 класу, вона була удостоєна честі виконувати сольну партію на фортепіано з Великим державним симфонічним оркестром під керівництвом диригента Західа Хакназарова. Це були концерти Сен-Санса. Серія концертів з маленькою Райхон пройшла з успіхом, при повних аншлагах в концертному залі «Бахор». У ті роки це був справжній «храм» класичного мистецтва. Але вже тоді, в школі, Райхон написала свою першу пісню, яка була зовсім не з дитячим назвою «Жити…».

Вона закінчила Інститут світових мов за спеціальністю «Англійська філологія». На третьому курсі вона організувала вокальний дует «Хаел», за два роки свого існування він став досить популярним серед молоді. З 2000 року почала кар’єру сольної співачки.