Роскомнадзор подав до суду на google і facebook – за повторне неудаление контенту їм загрожують мільярдні штрафи

36

Стало відомо, що роскомнадзор направив дві справи про адміністративні правопорушення відносно компаній google і facebook в судову ділянку мирового судді таганського району москви. Про це пишуть «известия» з посиланням на прес-службу регулятора, представник якої додав, що справи були передані до суду через повторне неудаления контенту, забороненого в росії.

Джерело зображення: edward lich / pixabay

Належний google сервіс youtube неодноразово визнавався винним у скоєнні адміністративних правопорушень. Тільки в цьому році суд розглянув 16 протоколів за неудаление контенту, поширення якого заборонено на території росії. В цілому власники сервісу отримали штраф на суму 37,5 млн рублів, але близько 2600 матеріалів так і не були видалені. Відносно facebook (meta platforms) за рік суд розглянув 19 адміністративних протоколів і призначив штрафів на 70 млн рублів. Однак понад 2100 протиправних матеріалів все ще не видалено.

Нагадаємо, раніше заступник глави роскомнагляду вадим субботін повідомив про готовність відомства застосувати оборотні штрафи до facebook, google і twitter, які можуть скласти до 10% річного обороту компанії, а це мільярди рублів. Згідно з наявними даними, на youtube продовжує поширюватися протиправний контент, пов’язаний з екстремізмом, розпалюванням релігійної ворожнечі та ін. При цьому протягом року російські суди досить активно штрафують великі інтернет-компанії, такі як twitter, facebook, google, tiktok та ін.за невдалення протиправного контенту і зберігання даних російських користувачів за межами країни.