Розширений сніппет Google

587

Інструкція по створенню розширеного фрагменту

Всім привіт. Нещодавно зробив собі розширений сніппет в Google. Дуже не погана річ вийшла на мій погляд, та й корисна при самостійному просуванні сайтів. При створенні натрапив на кілька підводних каменів, але згодом переміг їх. Тепер хочу поділитися з вами своїм досвідом створення розширених фрагментів.

Сниппет (англ. snippet — фрагмент, уривок) – короткий опис сторінки в пошуковій видачі, показується безпосередньо під тайтлом.

В кінці 2009 Google розповів світу про початок застосування розширених фрагментів. Розширені сніппети отримали широке застосування: автори, рецепти приготування їжі, автомобілі, для підприємств, відеофільмів, музики і т. д. Я хочу зупинитися на створенні розширеного фрагменту для авторів, тобто висновок вашої фотографії та ПІБ поряд з описом сторінки. Ось так виглядає фрагмент мого блогу.

Расширенный сниппет

Для створення розширеного фрагменту вам потрібно аккаунт в Google+, без нього ніяк. При створенні облікового запису G+ зверніть увагу на завантажену фотографію для аватара, тому, що вона буде показуватися у ваших розширені сніппети. Після вдалого створення вашого профайлу в G+ вам потрібно буде повідомити гуглу про своїх статтях і записи в блозі. Робиться це наступним чином:

У лівій частині екрану натискає кнопку “Профіль” > Далі зверху, біля вашої фотографії натисніть “Змінити профіль” > Потім внизу “Мої публікації” > і вказуємо URL вашого блогу. Тут же, трохи вище, треба обов’язково вказати адресу електронної пошти у графі “Робочі контакти та телефон можна також вказати, але не обов’язково. Після всього цього натискаємо кнопку “Готово”, вгорі над фотографією.

Якщо у вас не гуглпочта, то потрібно підтвердження доданого електронної адреси. На нього відправлять активационную посилання. Після всіх цих маніпуляцій, навпаки адреси електронної пошти повинна загорітися галочка в кружечку.

Рекомендую до прочитання: Додати друзів вконтакте

Наступною дією буде підтвердження ваших публікацій у блозі – авторство. Для цього можна скористатися двома способами:

  • Перший спосіб: Установка на свій блог Google+ знак для профілів” (відкриється в новому вікні). Там вибираєте вподобану вам кнопку і, замінивши в отриманому коді «profiles.google.com» на вашу адресу профілю G+, встановити її на всі сторінки блогу, щось типу наскрізний посилання зробити. У мене на блозі це зроблено простим текстовим віджетом встановленому в сайдбарі біля лічильників. Гугл особливо не морочився з рекомендаціями по установці, тому встановлюйте, як кому більше подобається.
  • Другий спосіб: Додаємо в файл “index.php” Google

Найголовніше в цих способів – це “?rel=author”, саме за допомогою нього Google і прив’язує статтю в блозі до профілю G+.

Тепер залишається перевірити, чи правильно ми все зробили. Заходимо в “Інструмент перевірки структурованих даних” (відкриється в новому вікні) вводимо урл і натискаємо кнопку подивитися, якщо все ок, то нижче ви побачите фотографію вашого профілю в розширеному сніппеті. Виглядати це має приблизно так:

Прокрутивши трохи вниз, до пункту “Код структурованих даних”, треба глянути, чи немає там помилок. Зазвичай це помилки мікророзмітки такого плану:

Warning: Missing required field “entry-title”

Warning: Missing required field “updated”

Warning: Missing required hCard “author”

Страшного нічого немає, трохи погугливши знайшов відповідь в блозі шановного Дениса Чернікова, велике йому спасибі. Отже:

Редагуємо улюблений нами файл “index.php”, завантажуємо його через FTP на комп, відкриваємо будь-яким текстовим редактором і шукаємо наступний код:

Строка кода

редагуємо його наступним чином

Строка кода измененная

далі, під ним, додаємо ці рядки

сохраняемся і заливаємо по FTP виправлений “index.php” назад на сайт. Ось в принципі і все, що я хотів вам розповісти по створенню розширеного фрагменту. Якщо щось не виходить, запитуємо в коментарях або в Контактах. Не забуваємо натискати соціальні кнопочки ))