Як додавати рецепти в WordPress з микроразметкой

508

Всім привіт! Після публікації статті про розширені сніппети народ почав уточнювати, яким чином краще застосовувати мікророзмітку куди і яку застосовувати. У вигляді великого інтересу до теми їжі, напоїв, рецептів я вирішив написати невелику інструкцію по додаванню мікророзмітки на сайти кулінарної спрямованості. Насправді, останнім часом можна помітити збільшення числа харчових блогів і веб-сайтів різних ресторанів і кав’ярень, які використовують WordPress. У зв’язку з цим, щоб не відставати від попиту, що росте, все більше і більше тем для WordPress створюють у напрямку ресторанів, їжі, напоїв, рецептів. Використовують ж подібного роду теми, в основному, люди, далекі від програмування. Так що, якщо ви кулінарний блогер і погано розбираєтеся в пристрої сайтів, але хочете ділитися рецептами на WordPress блозі і розмічати все це за допомогою мікророзмітки, то ви знаходитеся в правильному місці. У цій статті я покажу вам, як додавати рецепти в WordPress з SEO Friendly Recipe Formatting (микроразметка даних рецептів).

Переваги мікророзмітки кулінарних рецептів

Кожен день мільйони людей шукають в інтернеті рецепти приготування різних продуктів і страв. У Google вирішили поліпшити свій пошук рецептів, щоб допомогти людям знаходити найкращі з них. Для цього вони вирішили застосовувати спеціальні схеми форматування мікроданих, ну або по простому – мікроформати. Так це звучить зухвало і незрозуміло, але не переживайте, добрі люди зробили додавання цих даних супер легким для вас. Вам не потрібно змінювати ні одного рядка коду, все буде працювати автоматично. А після впровадження цієї розмітки ваші рецепти в пошуковій видачі будуть виглядати приблизно ось таким чином (рис.1)

SEO Friendly Recipe View in Google

рис.1

Додавання рецептів у WordPress

Перше, що вам потрібно зробити, це встановити і активувати плагін простий рецепт. Рекомендую до використання цей плагін тому, що він безкоштовний і відмінно працює. За допомогою цього плагіна вводити, форматувати, і друкувати рецепти стане дуже легко. На довершення всього цього, він підтримує схеми мікроформатів, які зроблять фрагменти ваших сторінок більш помітними в пошуку. Як тільки ви активуєте плагін, він додасть пункт меню в редакторі WordPress. Клацання по цій іконці приведе вас до сторінки конфігурації рецептів, ну або налаштувань, як кому подобається (рис.2).

Настройки плагина Easy Recipe

рис.2

Перегляньте параметри конфігурації та змінювати їх у відповідності з вашими потребами. Складного там нічого немає, т. до. більшість параметрів цілком зрозумілі і інтерфейс плагіна не перевантажений. Як тільки ви будете задоволені змінами, збережіть налаштування. Після цього у ваш блог і ви готові публікувати рецепти з правильною микроразметкой. Для того щоб додавати рецепти в свої пости, треба в візуальному редакторі натиснути на іконку “простий рецепт”, розташовану поруч з іншими кнопками форматування тексту (рис.3).

Кнопка добавления нового рецепта

рис.3

Як тільки ви натиснете на цю кнопку, відкриється віконце з простим “інструментом” для додавання рецепта (рис.4).

Окошко для добавления рецепта на сайт WordPress

рис.4

За допомогою цього майстра додавання рецептів ви можете ввести різноманітні дані. Такі як:

  • ваш рецепт з інгредієнтами,
  • інструкції з приготування,
  • інформацію про харчування та ін.

Рекомендую до прочитання: Семантична микроразметка сайту і блогу

Як тільки ви закінчите, натисніть кнопку Додати рецепт і він буде доданий в редактор (рис.5).

Добавленный рецепт в редакторе WordPress

рис.5

Ваш рецепт буде відображений на сайті, відповідно до обраного стилю. Плагін “Простий рецепт” поставляється з 8 стилями відображення, які можна й потрібно застосовувати для того, щоб відповідати вашої теми WordPress (рис.6).

Стиль отображения рецепта

рис.6

Після публікації нового рецепту, ви можете перевірити, як він буде відображатися в пошуку за допомогою сервісу Structured Data Testing Tool. Просто натисніть “Отримати дані по URL, вставте URL вашого поста з рецептом і клацніть по кнопці Перевірити. Плагін “Простий рецепт” також додає спеціальну кнопку попереднього перегляду в редакторі повідомлення (рис.7), коли ви публікуєте пост. Її також можете використовувати, щоб перевірити, як ваш рецепт з’явиться в результатах пошуку.

Предварительный просмотр рецепта в Google

рис.7

Примітка: Google не завжди показують рецепти з розширеними сниппета, не кожному і не відразу. Через який час ви можете побачити свої рецепти в пошуковій видачі не відомо. Але якщо в попередньому перегляді інструменту Google вони показуються без помилок, то ваша робота не пройде даром. Тепер це справа Google, вирішити, коли і кому показувати розширені описи ваших рецептів.
Дуже сподіваюся, що тим з вас, хто хотів поділитися своїми кулінарними навичками на своїх блогах знайдуть цю статтю корисною. Удачі вам!