Хочу на перше місце Mail.ru

417

Всім привіт! Сьогодні хочу поділитися приємною новиною. Хоч трохи і запізно, але думаю, що не всі ще знають про це. У вересні минулого року, на SEO-конференції в Казані, керівник відділу якості пошуку компанії Mail.ru Дмитро Азаренков анонсував дуже цікавий сервіс webmaster.mail.ru – Хочу на перше місце.

Багато хто може сказати, так навіщо цей Mail.ru потрібен, в Яндекс Google треба просувати сайти. Тут дозволю собі не погодитися з вами, принаймні, з двох причин:

 • У мене є клієнти, які дуже активно використовують пошук від Mail.ru. Так і я більш, ніж впевнений, що таких людей дуже багато, т. до. у Mail.ru купа різних додатків і програм, при встановленні яких браузерах автоматом встановлюється пошуком за замовчуванням саме Mail.ru, а змінити її вони не можуть.
 • Судячи з мого блогу, після Яндекса і Гугла трафік йде з Mail.ru (рис.1). Його звичайно ж мало, але вважаю, що 15-20 осіб на добу – це цілком нормально.
 • Трафик из поисковых систем

  рис.1

  Якихось дієвих способів просування сайтів в Mail.ru нема, ну або мені про них невідомо. Всі рекомендації та поради для вебмайстрів стандартні і ніяких секретних технік у них немає. Ось тут і варто звернути увагу на сервіс “Хочу на перше місце“. Основний зміст даної послуги полягає в тому, що ви, після додавання та верифікації свого сайту webmaster.mail.ru, можете вказати свої запити, за яким хочете бути в Топі і якщо сторінка сайту буде релевантна йому (запиту), то у вас є всі шанси бути на першому місці у видачі меіл.ру.

  Послуга ця не безкоштовна, вірніше, грошей за неї не беруть, але потрібні бали. За додавання сайту в вебмастер мейл ру вам зарахують 15 балів. А за додавання одного ключевіков в сервіс “Хочу на перше місце”, знімають 5 балів (рис.2). До речі, дізнатися статистику пошукових запитів за Mail.ru можна тут.

  Хочу на первое место

  рис.2

  Таким чином бачимо, що отримані бали можна витратити на додавання 3 запитів. При позитивному рішенні запит відправиться на перше місце, при негативному рішенні бали назад не повернуть. Бали нараховують не тільки за додавання сайтів в сервіс, так само ви можете отримати їх шляхом внесення своїх пропозицій щодо покращення пошуку (рис.3)

  Предложения по улучшению поиска

  рис.3

  Додавання запиту сервіс “Хочу на перше місце”:

  • Якщо ви впевнені, що певний запит повністю відповідає просуває сторінці, сміливо додайте його у відповідне поле.
  • В полі поруч додаємо URL, просувається під цей запит, сторінки.
  • Далі залишається тільки відправити запит на перевірку і чекати пару днів.

  Хочу на первое место - Добавить запрос

  Хочу на перше місце | Додати запит

  У тому випадку, якщо співробітники Mail.ru порахують, що ваша сторінка найбільш повно відповідає даним запитом, то вона з’явиться на перших позиціях у видачі.

  Рекомендую до прочитання: Основні складові SEO

  Ось така приємна штука. Всім удачі!