Penguin 4.0 – нова версія алгоритму

431

Всім привіт! Ось і дочекалися нарешті, новий Пінгвін вже реалізовано! В даний час Penguin став невід’ємною частиною пошукового алгоритму Google. Протягом кількох останніх місяців було багато спекуляцій про прийдешнє оновлення алгоритму Google. Чутки про це, упереміш з фактами зробили свою справу і SEO індустрія розчарувалася і практично перестала вірити в те, що оновлення алгоритму Пінгвін коли-небудь відбудеться. Співробітники Google підливали масла у вогонь, періодично згадується про те, що нова зміна буде історичним, що Пінгвін стане частиною алгоритму Google, який працює в режимі реального часу, але ніхто не міг визначити, коли це станеться. Деякі говорили, що нове оновлення буде на рубежі 2015 і 2016 років, а інші навпаки, стверджували, що в цьому році Пінгвіна не буде. Тепер ми знаємо, що всі були не праві :)

Новий Пінгвін тут!

У п’ятницю, 23 вересня, на офіційному блозі Google з’явилося повідомлення – Пінгвін став частиною пошукового алгоритму Google (офіційну запис можна знайти за адресою: https://webmasters.googleblog.com/2016/09/penguin-is-now-part-of-our-core.html). Що це означає? А означає це наступне, в недалком минулому часто виникала ситуація, коли сайти, які мали “щастя” познайомитися з Пінгвіном, оновлювалися одночасно (раз у рік :( ). Основною відмінністю від багатьох інших алгоритмів Google Penguin не мав можливостей у реальному часі обробляти зміни на сайтах і потребував оновлення. Тепер Penguin оновлює дані постійно, у зв’язку з цим, будь-які зміни на сайтах будуть враховуватися набагато швидше (найчастіше відразу після завершення сканування та індексування сторінок). Фахівці компанії Google говорять: – Ми продовжимо і далі вдосконалювати алгоритм, але не будемо розкривати планів на цей рахунок. (Хто б сумнівався!)

Крім того, в офіційній заяві гіганта ми читаємо, що дані алгоритму стали більш детальними і Pinguin тепер буде реагувати тільки на сигнали від спам-рейтингу Google (тобто банити конкретну сторінку), а не як раніше, цілком весь сайт. Ще один товариш з Корпорації Добра, Гері Илш (Gary Illyes), в гілці обговорення всього цього “неподобства” на Facebook заявив, що Penguin більше не буде знижувати сайти за спамний посилання, а замість цього він буде “знецінювати” сам спам (зрозуміліше від цього не стало, але факт на обличчя):

  • Так, як було раніше, за посилання сумнівного походження Penguin не буде карати (алгоритмічно);
  • Буде здійснюватися знецінення спамний посилань;
  • Як наслідок, сайти, які “купували” такого роду посилання, втратять свої позиції в пошуку;
  • Так само не виключаються і “Ручні санкції” за спам. Тобто проти сайту будуть вжиті відповідні заходи в тому випадку, якщо він буде системно порушувати вимоги та рекомендації Google;
  • Використання інструменту відхилення посилань Disavow, залишається корисним інструментом висновку сайтів з-під Penguin.

Рекомендую до прочитання: Посилальне ранжування повертається

Google також повідомляє, що Пінгвін є всього лише одним з майже 200 факторів ранжирування, які визначають позиції вашого сайту, розташованого в результатах пошуку. Так само нам прозоро нагадують про те, що б не отримати “пенальті”, потрібно працювати над сайтом, робити його більш корисним і привабливим для користувачів, наповнювати його цінних контентом, щоб стимулювати появу природних посилань (коротше без посилань нікуди. А ось займатися оптимізацією сайту для пошуку не рекомендують, що і зрозуміло, на кішках контекстній рекламі вони довше запрацюють.

В якості епілогу

Протягом кількох останніх тижнів, SEO індустрії помітили значні зміни у позиціях сайтів. Є думка, що Google саме тоді почав процедуру реалізації нового оновлення Pinguin-а. Тим не менш, зниження або збільшення позицій було не настільки вражаючими, як у попередніх оновленнях – це може означати, що Пінгвін в реальному часі ще не повністю функціональний або Google змінила характер своїх дій на більш м’який і поблажливий ;) . Нам залишається спостерігати за SERP – му і далі тестувати нові рішення SEO.

Пропоную обговорити все це справа в коментарях, поділитися думками з цього приводу.

TEXT.RU - 100.00%