Південнокорейські регулятори спровокували обвал акцій місцевих техногігантів

85

Регулюючі органи південної кореї виступили з критикою діяльності інтернет-гігантів, винісши їм попередження про неприпустимість використання домінуючого становища на ринку з метою боротьби з конкурентами. Інвестори відреагували песимістично.

Джерело: freepik.com

Дії регуляторів спровокували різке падіння акцій південнокорейських it-компаній, викликавши у інвесторів побоювання, пов’язані з регуляторними ризиками. Так, активи kakao 8 вересня подешевшали на 10% і зупинилися на позначці 138,5 тис.вон. Такого падіння фінтех-компанія не знала з 2012 року. Ще однією жертвою активності відомств стала naver, яка є найпопулярнішим пошукачем в країні — активи компанії впали на 7,9%, їх вартість склала 409,5 тис.вон.

Одним з приводів для песимізму інвесторів стала заява глави демократичної партії сон ен гіля (song young gil). На його думку, компанія kakao не повинна вести себе як»чеболь”. Цим словом в південній кореї називають гігантські конгломерати, такі як samsung, lg або hyundai. Ще однією проблемою для техногігантів стали дії фінансових відомств. Згідно із заявою комісії з фінансових послуг кореї, інтернет-компанії, які рекламують фінансові продукти, повинні приділяти більше уваги питанню захисту прав споживачів.

До теперішнього моменту акції корейських it-компаній демонстрували позитивну динаміку. Зокрема, активи kakao протягом останнього року подорожчали на 78 %. Цьому сприяли розміщення акцій її дочірніх компаній на сеульській біржі: інвесторів залучили ігровий видавець kakao games і фінтех-підрозділ kakao bank. Пошуковій системі naver таких висот досягти не вдалося, однак і її акції зросли на 32 %.

Особливу активність останнім часом демонструють китайські регулятори. Мільярдні штрафи були винесені компаніям alibaba, tencent і meituan. Пекін істотно обмежив ipo для китайських гравців, а також зробив ще цілий ряд заходів державного впливу.