Установка nvme ssd на стару материнську плату

32

Nvme – високопродуктивний драйвер, створений для роботи з швидкими накопичувачами. Він розроблений з урахуванням паралелізму ssd і низьких затримок при взаємодії з інтерфейсом pci express. Менша кількість стадій при передачі даних формує глибоку чергу команд і підвищує ефективність обробки переривань. Конкурентом nvme є ahci. У ньому робиться наголос на сумісність з більшістю ос і більш повільними накопичувачами.

З цієї статті ви дізнаєтеся як виконується установка nvme ssd на стару материнську плату. Стабільність роботи подібних зв’язок не гарантується через часту несумісності нових компонентів зі старими.

Які материнські плати підтримують nvme

Технологія підтримки nvme вийшла на ринок в період з 2014 по 2015 рік. Компанія intel, будучи на той момент лідером в області виробництва процесорів, почала оснащувати м.2-слотами материнські плати сокета lga v. 1151 з чіпсетами 200 серії. Завдяки підтримці енергонезалежної пам’яті за допомогою intel optane memory, можливість використовувати nvme-накопичувачі отримали процесори серій i3 / i5 / i7. Все більш пізні версії плат оснащувалися nvme за замовчуванням.

В amd зміни прийшли в 2016 році з сокетом ам4 . Ам3+, широко використовувані оверклокерами, не отримали апдейта. Замість цього amd оснастили портами під м. 2-накопичувачі молодші моделі лінійки: плати з чіпсетом а320 . Таким чином, підтримка високошвидкісних накопичувачів стала у» червоних ” стандартом для будь-яких наступних моделей.

Установка nvme ssd на стару материнську плату

Перед установкою ssd nvme необхідно враховувати кілька аспектів. Для плат старше 2015 року, де відсутня вбудована підтримка такого типу накопичувачів, підключення здійснюється через слот pci express. У звичайних умовах порти такого типу використовуються для відеокарт. Для того щоб розмістити nvme на старій материнській платі потрібно використовувати спеціальний адаптер:

Залежно від моделі, його можна буде встановити в слоти х16 або х4 pci express. За бажанням користувач може використовувати термопрокладку для поліпшення охолодження при роботі накопичувача.

Жорсткий диск підключається до порту m.2 перехідника, фіксується комплектною шайбою і болтом до посадкового місця щоб уникнути від’єднання.

Адаптер поміщається в слот pci express , після цього можна починати роботу з диском.

Висновки

Тепер ви знаєте як встановити nvme ssd на стару материнську плату. Необхідно розуміти, що робота в такій зв’язці буде умовно стабільною. Користувачам доводиться перепрошивати bios для забезпечення працездатності накопичувачів, але і це не завжди допомагає. Не рекомендується використовувати такі диски для установки операційних систем і важливих програм.