Сестра таланту проти слів-паразитів

646

Поширена помилка початківців копірайтерів – вживання купи слів-паразитів і ускладнення структури мови за рахунок причетних і деепричастных обертів. Граф Толстой міг дозволити собі за чашкою ранкової кави почати писати пропозицію першого тому знаменитої епопеї «Війна і мир», чітко помічаючи кожну деталь історичного антуражу наполеонівського часу, до обіду перейти до середині фрази, а трохи пізніше, ближче до вечора, поставити крапку, але перед сном дописати ще десяток прикметників. Сучасному читачеві колись. Перенасичена деталями інформація йому нецікава.

Рубаний фарш подавати не варто – певні «красивості» повинні бути, але в міру. Поставте себе на місце читача: як сприймається ваша стаття?

Як писати лаконічно

Все просто: якщо слово можна викреслити з пропозиції без втрати сенсу – прибираємо його. Якщо пропозицію можна видалити, і абзац раніше буде розкривати суть питання – викреслюємо безжально. Якщо абзац…

Цікавий нюанс: скорочення обсягу тексту б’є по найсвятішому – оплаті праці. Адже вона прив’язана до вартості килознака – а ми об’єм написаного ріжемо на корені. Так, це так, але вартість набору букв дорівнює нулю – копірайтер продає інформацію. Чим більше інформації вдасться вмістити в одиницю тексту, тим більшу цінність представляє ця одиниця. Хочете писати все життя за копійки, але у величезних кількостях? Будь ласка. Бажаєте професійно зростати – працюйте над стилем, вирішите текстом проблему замовника.

Приклади слів-паразитів

Слово дуже, до речі сказати, дуже недоречно. Це ще м’яко кажучи. Насправді ж їх набагато більше. Судіть самі, будь ласка: є – тире замінюється, виходячи з чого можна зробити висновок про те, що воно зайве.

  • Багатослівність – значення одного слова дублює зміст іншого.
  • Падати вниз – адже ясно, що не злетіти вгору.
  • Жінка блондинка. А чоловік блондин.
  • Зайве слово-паразит – тут би поставити смайлик.
  • Кивнути своєю головою на знак згоди. Кивните чужою рукою в знак заперечення – розважте мене.

Рекомендую до прочитання: Як правильно писати заголовки статей і цільових сторінок

Напишіть свої варіанти засмічують текст слів і фраз в коментарях.

TEXT.RU - 100.00%