Що втрачає доходи asetek готує судову атаку на виробників систем рідинного охолодження

44

Датська компанія asetek вже не перше десятиліття спеціалізується на випуску систем рідинного охолодження, включаючи необслуговувані версії, що надає їй впевненості в новій ініціативі з висунення судових претензій до конкурентів. Принаймні, на американському ринку asetek спробує відсікти суперників за допомогою адвокатів, які вже розсилають грізні листи.

Джерело зображення: arctic

Про новий етап конкурентної боротьби повідав німецький ресурс igor’s lab. Джерело наводить фотографію листа, який було направлено до швейцарського представництва arctic з вимогою припинити продажі на території сша систем рідинного охолодження liquid freezer ii, оскільки вони нібито порушують патент asetek. В американській юрисдикції asetek дійсно володіє правами на реалізацію необслуговуваних систем охолодження, що поєднують водоблок, помпу і теплообмінник з функціями резервуара для охолоджуючої рідини. Під це визначення потрапляє продукція більшості марок, представлених на американському ринку, включаючи aerocool, ek water blocks, jonsbo, lian li та інші відомі імена. Відповідні листи від імені представляє інтереси asetek адвокатської контори вже були направлені в ці компанії.

Примітно, що патент asetek закінчується в червні 2025 року, тому у данської компанії не так багато часу для реалізації своїх претензій. На такий непопулярний крок asetek могла піти в результаті сформованого скрутного матеріального становища. Виручка за підсумками року, згідно скоригованим прогнозам, повинна збільшитися всього на 10-20% замість запланованих раніше 20-30 %. Операційна ж прибуток не перевищить $2 млн, а може і зовсім виявитися нульовою. Як відомо, asetek доведеться списати $2,5 млн в результаті відмови від обслуговування ринку суперкомп’ютерних систем. Тільки він минулого року приніс компанії 10 % всієї виручки. Тепер asetek, по всій видимості, хоче заробити на патентних спорах.