SEO приколи – спілкування з клієнтами

468

Не можна відразу говорити замовнику немає, тому що ми професіонали

Всім привіт! Останнім часом не виходить писати корисні, для самостійного просування сайтів, пости з-за наявності роботи. З іншого боку, дай бог кожному таку ситуацію. Але сьогодні я не про це хочу розповісти. Як наслідок, наявність роботи передбачає спілкування з замовниками, а вони, як відомо, бувають різні. У мене за останні місяці такого щільного спілкування наболіло і є величезне бажання тут все викласти, але це вийде суцільний мат, тому наведу приміром одну статтю, нарытую на просторах інтернету. Ясна річ, що хтось вже вивчав цей твір, але все ж більшість прочитає це, як новинку.

Нещодавно знімала бобрів. За сюжетом бобер повинен був пробігти по кадру, взяти в лапи книгу, почати гортати і зображати читання. Ми відразу сказали замовнику, що дуже постараємося знайти читають бобрів, але швидше за все, їх не так багато. Я люблю свою роботу за те, що завжди стикаєшся з чимось новим. Не можна відразу говорити замовнику немає, тому що ми професіонали. Тому ми сказали, що обов’язково пошукаємо і почали шукати. По зоопаркам, театрам звірів, дресирувальникам. І все нам говорили: «Ви в своєму розумі? Бобри не піддаються дресируванню. І навіть якщо піддаються, то потрібні місяці, щоб змусити читати». А у нас зйомка через тиждень, але ми все одно шукали. І ось до кінця третього дня в дверях офісу з’являється урочистий адміністратор, наскрізь пропахлий вітром і бобрами, який говорить, що є один приватний бобрятник в Підмосков’ї, який він знайшов, і навіть зняв там невелике відео. На цьому відео бобер по команді «Почали!» вбігав в кадр, брав до рук книгу і починав її гортати. Виявляється, в цьому бобрятнике іноді проводять невеликі вистави для дітей і там як раз є такий концертний номер. Ми страшенно зраділи і вислали відео замовнику. Нас переповнювали то радість, то хвилювання, то гордість.

Приходить відповідь: «Ні. Це якийсь темний бобер. І у нього дивний хвіст. Потрібно пошукати більш світлого бобра і більш великого. Нагадуємо, що зйомки скоро і просимо поквапитися. За три дні від вас прийшов тільки один бобер, ми розраховували на варіанти».

Як відомо, від бобра бобра не шукають. Продюсер сів писати відповідь, але весь час стирав першу сходинку, тому що кожного разу починав з питання: «Ви ох…і?» Не можна відразу починати лист так, тому що ми професіонали. Тому ми сказали, що обов’язково пошукаємо і почали шукати. Дзвонимо в бобрятник і уточнюємо наявність більш світлих читають бобрів з красивими хвостами (бажано побільше). Нам кажуть: «Ви ох…і?» Не тому що вони непрофесіонали, а просто нормальні люди.

Іноді, коли відбувається зустріч із замовником, хочеться включити на телефоні режим відео і сказати: «Не звертайте, не звертайте уваги, продовжуйте, будь ласка». Викласти це на ютуб і зібрати сто мільйонів переглядів за хвилину.

Коли стало зрозуміло, що в усьому світі є тільки один читає бобер (та й той, на жаль, темноват, дрібнуватий і хвіст не такий), то почався наступний етап контактної шизофренії: «А давайте пофарбуємо бобра!» І замовник починає натурально висилати варіанти кольорів фарб для волосся, які зазвичай представлені в людських перукарень. Кольори називалися так, щоб залучати тетек: молода японська вишня і соковитий шатен. У моєму житті було вже таке, коли замовникові не подобалися чорні плями на білій собаці. Викликали художника по гриму, який малював трафарет (!!!) і, прикладаючи до собаки, завдавав плями потрібної форми (форму плям стверджували тиждень). Зробити з бобра соковитого шатена, звичайно, можна. Не складно уявити собі бобра кольору молодої японської вишні. Але абсолютно неможливо уявити нахуя.

Іноді абсолютно не залишається сил ні на що. І хочеться сказати: «Вибачте, ви не могли б вкласти свою шию мені в руку і почати її різко непомірно роздувати, щоб я могла вас задушити, а то зовсім не залишилося сил, щоб навіть вас вбити». Відбившись від фарбування бобра, ми ще трохи посперечалися про те, щоб прив’язувати йому інший хвіст. І переконали годувати бобра до відвалу, щоб він став жирніше і більша, бо все одно залишився день до зйомок, він не встигне погладшати. Зрештою, якщо у вас не залишилося нічого людського, можна набити бобра сіном, але він тоді не буде читати і бігати. На зйомках всі чекали, що виникне коментар про те, що бобер повинен читати вголос. І краще з виразом. І, до речі, що він повинен читати?

І ось так інколи заходжу на майданчик, дивлюся і думаю: «Бляді, у вас мої гроші». І пішла працювати далі. Ну, не завжди так, звичайно. Бувають і приємні люди.

Днями знімали кліп для “Басти”. До цього я поняття не мала, хто це такі. Виявилося, що “Баста” – це Василь. Я звичайно не пишу про тих, з ким працюю. Але Василь виявився дуже доброю людиною, про нього не можна не написати. Я закохалася в Василя. Ми поливали його водою цілу добу, направляли гарячий пар, а до цього він ще взимку бігав у сланцях і шортах по снігу, на нього дули крижаним вітром. І Василь не сказав ні слова. Він терпів і намагався. О сьомій ранку, коли пішов 25 час зйомки та Василю треба було їхати в аеропорт, тому що у неї сьогодні два концерти в іншому місті по три години кожен, він сказав те, про що я думаю вже який рік: «Хлопці, ви як хороша марихуана і тому до вас тільки одне прохання: відпустіть мене».

Сьогодні йду і думаю: все, не можу більше. Думаю, ну скільки можна робити те, що я не хочу, скільки можна працювати з тими, хто мені не подобається. Скільки можна дозволяти себе фарбувати в вишню, то в бобра? А внутрішній голос каже: «Тобі ж потрібні гроші, у тебе великі борги за квартиру, ти відповідаєш за маму». А потім я думаю, що, може бути, якщо робити те, що хочеться насправді, то грошей буде більше? І відмовилася від двох проектів. Поки що грошей більше не стало, але, з іншого боку, пройшло всього три години.

Загалом, як-то так, душу відвів і посміявся, а сміх, як відомо, продовжує життя. Всім удачі по життю і гарного настрою!

Рекомендую до прочитання: Типи клієнтів – допомога початкуючому SEO фахівця

Пропоную ділиться своїми думками з цього приводу в коментарях.

P. S. Пішов далі працювати.